10 червня 2019 р. о 9:30 у готелі ALOFT Kyiv (Київ, вул. Еспланадна, 17) почнеться координаційна нарада моніторів прав жінок в рамках проекту «Жіноча правозахисна моніторингова ініціатива». Уперше знані українські фахівчині та фахівці провідних неурядових, жіночих та експертних організацій і урядових структур, які проводили моніторинги прав жінок та ґендерної рівності на галузевому, місцевому або національному рівні, зберуться разом, обміняються досвідом та сформують спільне бачення щодо формату оптимального моніторингу та його ключових показників.
Проект «Жіноча правозахисна моніторингова ініціатива», започаткований Київським інститутом гендерних досліджень, ставить амбітну мету – створити національний індекс ґендерної рівності. Усі дотеперішні дослідження не могли повноцінно ґрунтуватися на статистичних даних, оскільки вони в Україні досі формуються без розподілу за статтю. Відтак мета організаторів – спільно з учасниками наради розробити підходи, що дозволять сформувати мінімальний набір ґендерних показників та відтак, спираючись на них, провести незалежний громадський моніторинг не лише на національному, а головно – на місцевому рівні. Проект охопить 15 областей країни, більшу частину досліджень буде проведено на місцевому рівні, зокрема, у селах. Проект стартує у червні 2019 р. і триватиме рік.
Проект реалізується за підтримки Швейцарського бюро співробітництва в Україні.
У координаційній нараді візьмуть участь:
Наталія Федорович, заступниця міністра соціальної політики, відповідальна за розробку та реалізацію ґендерної політики; Надія Зосім, керівник апарату Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики, Хольгер Тауш, директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні, експертки Київського інституту гендерних досліджень, Ліги захисту прав жінок «Гармонія Рівних», ВОГО «Волинський гендерний центр», Спілки сільських жінок України, Мережі жінок, які живуть з ВІЛ «Позитивні жінки, та інших організацій-виконавиць Альтернативного звіту неурядових організацій з виконання Україною Конвенції з ліквідації дискримінації щодо жінок (2017), інших авторитетних правозахисних організацій - Жіночого консорціуму України, Інформаційно-консультаційного жіночого центру, ГО «Жіноча Професійна Ліга», Світової федерації українських жіночих організацій, Коаліції з протидії дискримінації та Української Ґельсинської спілки з прав людини; представники виконавчої та законодавчої влади, відповідальні за впровадження ґендерної політики, - Міністерства соціальної політики України, Міністерства економічного розвитку та торгівлі, Міністерства закордонних справ, Мінрегіонбуду, Держстату, Урядового уповноваженого з ґендерної політики, Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, Київської міської ради; наукових кіл - Інституту економіки та прогнозування НАНУ, Інституту демографії НАНУ, Українського інституту соціальних досліджень ім. Яременка та Центру «Соціальний моніторинг», Програми «Ґендерні студії» факультету соціології КНУ ім. Шевченка, Інституту журналістики КНУ ім. Шевченка, Центру ґендерної освіти СумДУ; представники міжнародних агенцій - Фонду народонаселення ООН, Програми розвитку ООН, – Проекту експертної підтримки врядування та економічного розвитку (EDGE), Пакт, Інк. (Pact, Inc.), USAID, Українського жіночого фонду, Міжнародного фонду «Відродження».
Тривалість заходу: з 10.30 до 15.30.
Контактна особа: Юлія Солодчук (+ 38 067 224 39 09, kgsi.org@gmail.com, yulia.solodchuk@gmai.com).