![](http://lpw.org.ua/img/1.gif) |
![](http://lpw.org.ua/files//banners/activelex.jpg)
| ![](http://lpw.org.ua/img/1.gif) | ![](http://lpw.org.ua/img/1.gif) Головна сторінка Навчання та Освіта Дорослих Короткий огляд: Команда експертів Жіночої Професійної Ліги і зацікавлені сторони провели віртуальну дискусію про попередні результати дослідження щодо навчальних потреб жінок | ![](http://lpw.org.ua/img/mainarr.gif) ![](http://lpw.org.ua/img/print.gif) | ![](http://lpw.org.ua/img/1.gif) |
![](http://lpw.org.ua/img/title.gif) | Короткий огляд: Команда експертів Жіночої Професійної Ліги і зацікавлені сторони провели віртуальну дискусію про попередні результати дослідження щодо навчальних потреб жінок |
18 червня 2020 року за ініціативи ГО «Жіноча Професійна Ліга» біля 20 учасників та учасниць зі всієї України дискутували щодо навчальних потреб жінок з позицій надавачів та користувачів послуг з навчання дорослих. Навчання та освіта дорослих (коротко-НОД) впливає на три основні сфери життя людини: здоров'я та благополуччя; зайнятість і ринок праці; соціальне і громадянське, суспільне життя. Віртуальна конференція стала наступним, після травневого онлайн експертного опитування, етапом в межах реалізації дослідницького проєкту «Аналіз навчальних потреб жінок в Україні» за підтримки CIVICUS Solidarity Fund. «Про важливість цієї тематики проєкту свідчать принаймні такі данні: по-перше, вікова структура населення України, адже в країні 74,48% людей є у віці від 25 до 65 років, і більшість серед яких становлять жінки. По-друге, національний аналіз, здійснений громадською організацією у 2019 році, щодо завдання в Цілі сталого розвитку №4 "Якісна освіта" для ООН Форуму Високого Рівня (HLPF) в Нью Йорку, відзначає додаткові виклики стосовно аналізу потреб у навчанні дорослих в Україні, особливо жінок (жінок – роботодавців і підприємців, жінок-професіоналів та жінок з маргіналізованих і вразливих груп). Саме ці групи жінок стали цільовими для аналізу у проєкті» - зазначила Олена Лазоренко, президентка Жіночої Професійної Ліги (надалі - Ліга) і модераторка та доповідачка заходу. Перша сесія конференції була сфокусована на попередніх результатах онлайн експертного опитування, яке відбулося 8-22 травня 2020. Ніна Чала, членкиня Ліги, презентувала методологію опитування, профіль експертів з навчання та освіти дорослих (серед яких є представники з міст Києва і Маріуполя, а також з Харківської, Київської, Сумської, Запорізької, Львівської, Вінницької і Миколаївської області), експертну оцінку професійних компетенцій жінок, зокрема з вразливих і маргінальних груп, рівень задоволення їхніх потреб в отриманні потрібних навичок і знань, а також бар’єри доступу до НОД. За даними опитування, послугами з НОД в країні найбільше користуються професійні жінки (84,2%), найменше - жінки-роботодавці (5,3%). Всі опитані експерти поряд з високою оцінкою фахових знань професійних жінок, також відзначають високий рівень навичок спілкування та презентацій, навички роботи в Інтернеті (пошук інформації, цифрова безпека, цифрова грамотність). Серед навичок, які потребують розвитку було названо: дизайн мислення, креативне мислення, інтернет-маркетинг, планування кар’єри, емоційна стійкість, управління змінами, навички проектного менеджменту. Експерти зазначали, що для повноцінного залучення до ринку праці, жінкам з вразливих та маргінальних груп, потребують у розрізі тематики опитування, перед усім знань про можливості соціальної та державної підтримки, а також навички організації роботи в цифровому просторі. Серед бар’єрів доступу до НОД для жінок – найбільший вагомими стали ( у порядку вибору): фінансові витрати на програму; відсутність гнучкості у графіку занять; відсутність доступу до догляду за дітьми; обов’язки на робочому місці та відсутність інформації на місцевому рівні. Серед рекомендацій за результатами опитування було вказано на важливість формування на державному рівні цінностей у суспільстві, де професійна реалізація жінок є вищою цінністю за їхню сексуальну привабливість. Професійна успішність жінок формує сильну громаду, тому місцеве самоврядування має активно підтримувати НОД у тому числі створюючи відповідну інфраструктуру. Провайдери навчальних послуг мають звернути увагу на більшу гнучкість при формуванні програм і курсів НОД для жінок. ![](https://lexinform.com.ua/wp-content/uploads/2020/07/lpw18062020.jpg)
Під час другої сесії конференції, представляючи загальну позицію користувачів послуг НОД, Олена Лазоренко ознайомила учасників з результатами опитування з тематики неформального навчання дорослих у рамках національного соціологічного дослідження, проведеного Фондом «Демократичні Ініціативи» за запитом Жіночої Професійної Ліги 13-18 грудня 2019 р. Вони були вперше презентовані під час конференції. Питання стосувалися участі жінок і чоловіків у короткотермінових формах неформального навчання, що забезпечує розвиток особистих здібностей або підвищення професійної кваліфікації, а також джерел фінансування такої участі у неформальному навчанні дорослих. За цими даними за 2019 рік, в Україні в цілому 8,5% людей брали участь в програмах неформального навчання дорослих. Ствердну відповідь на це запитання дали 9,1% жінок і 8,8 % чоловіків. Найбільш активно цим займаються на заході України (11,6%), наступним іде – Схід (11,4%). На Півдні – 9,3% і в Центрі країни – 5,2%. У питанні про джерела фінансування участі у цих формах неформального навчання дорослих найбільшу кількість отримали два наступних - це оплата з боку теперішнього чи майбутнього роботодавця (44,6% - у чоловіків та 26,3 % - у жінок); а також – самостійна оплата (24,7 %– у чоловіків та 26,3 % - у жінок). В обговоренні результатів кількісних та якісних досліджень взяли участь експерти проєкту – Ольга Гомілко, Родіон Колишко та Валентина Легка. З презентаційними матеріалами віртуальної конференції можна ознайомитися за посиланням ![](https://lexinform.com.ua/wp-content/uploads/2020/07/lpw18062020-1.jpg)
За результатами проектного дослідження будуть запропоновані рекомендації для провайдерів освітніх послуг та професійних спільнот, для розробників політики (органів місцевого самоврядування, державних органів влади на національному рівні), для користувачів послуг в Україні, які міститиме фінальний етап проєкту – публікація, яка планується до оприлюднення в цифровому та друкованому вигляді восени цього року. Слідкуйте за повідомленнями наших цифрових комунікаційних ресурсів: сайт www.lpw.org.ua та Фейсбук сторінка https://www.facebook.com/LPWUA/ | ![](http://lpw.org.ua/img/1.gif) | ![](http://lpw.org.ua/img/1.gif)
| ![](http://lpw.org.ua/img/1.gif) |